Як вибрати зимове взуття для дитини?

Як правильно підбирати зимове взуття своєму малюкові? Є декілька важливих моментів, на які слід звернути увагу.

По- перше, розмір. Не можна купувати сильно велику, маленьку, або взуття упритул. У більшій, ніж потрібно взуттю нога дитини їздитиме і створюватиме незручності при ходьбі – дитина почне човгати ніжками. Маленьке або взуття упритул знерухомлюватиме пальці ніг. Дитина почне мерзнути, а тривале носіння такого взуття може погано позначитися на формуванні ноги. Тому, безпосередня участь малюка в цьому початковому процесі просто потрібна. Важливо пам’ятати, що, вибираючи взуття, треба, щоб між ніжкою і черевиком залишалося 1-1,5 см простору. До речі, це стосується і літнього взуття. Адже влітку ніжка має властивість трохи набрякати від жари, а взимку цей невеликий простір створює так звану “повітряну подушку”, що зігріває ступню.

Перевірити це можна або обмацавши шкарпетку черевика, надітого на ногу дитини, або просунути пальці між задником і п’ятою. Якщо проходить, значить, розмір вибраний правильно. Краще всього приміряти зимове взуття в другій половині дня, адже ближче до вечора ноги дитини теж можуть трохи набрякати після активних прогулянок.

А ось визначити, чи підходять черевички з боків, буде складніший. Якщо у дитини вузька нога, йому не можна купувати взуття з широким носом – навантаження нерівномірно лягатиме на м’язи, а дитині з широкою стопою буде тісне у вузькому черевику.

Щоб допомогти батькам, що розгубилися, розв’язати цю проблему, ортопеди придумали невеликий фокус. Для того, щоб визначити, чи підходить взуття вшир, треба заздалегідь змалювати ніжку малюка і вирізувати це “креслення”. При виборі вподобаних черевик треба просто запихнути це креслення в черевик. Так ви побачите, чи не занадто широкі або вузькі черевики для вашого дитинчати.

По-друге, матеріал. Для дитини краще всього купувати взуття з натуральних матеріалів. Найдовговічнішим матеріалом вважається натуральна шкіра. Вона має такі властивості, як пластичність, хороші провітрювання ноги і швидкий випар вологи.

Сьогодні існує безліч матеріалів, які спокійно можуть замінити шкіру, але треба стежити, щоб внутрішній матеріал черевика був натуральний – шерсть з овчини, шкіра ягняти і так далі З часом зимове взуття може розношуватися і стати вільнішим. Це не означає, що взуття можна викинути. Можна просто підкласти ще одну устілку, тоді взуття стане на піврозміру менше. Важливо також враховувати, щоб взуття підходило як для снігу, так і для мокрої погоди. Особливо з нашим кліматом.

По-третє, підошва. Підошва – це важлива складова черевика. Особливо дитячого. Вона має бути гнучкою і еластичною, щоб повторювати усі вигини ступні, і рифленою, щоб менше ковзала на снігу. Тільки тоді у малюка сформується нормальний перекат з п’яти на шкарпетку. Це можна перевірити, згинаючи черевик.

Окрім цього, задник має бути цілісним і правильно фіксувати ступні і п’ ятки дитини. Цей момент важливо враховувати, тому що м’яка, розхитана п’ята вже не виконує своєї функції і може стати причиною травми. У ідеалі краще брати черевики, задник яких обшитий еластичною стрічкою, вона обереже ніжку від натирання.

По-четверте, супінатор – маленький горбок у внутрішнього краю підошви. Ця деталь дуже важлива для зростаючої ніжки. Взуття без супінатора може привести до плоскостопості і неправильного формування самої ступні. Саме тому маленьким діткам не рекомендується носити шльопанці, м’які тапочки і інше взуття без супінатора.

Але головне не переборщити – не варто купувати взуття, де супінатор занадто виражений. Це також приведе до порушення формування ніжки вашої дитини.

По-п’яте, каблучок. Багато фахівців і ортопеди переконані, що перше дитяче взуття повинне мати невеликий каблучок – не більше 5-7 мм Він формує правильну ходу і осанку дитини. Також ця маленька деталь не дозволить завалюватися назад. Чим упевненіше ходить дитина і чим старше він ставати, тим висота каблучка може бути вища. До двох років каблучок може вирости до півтора сантиметрів.

У нашому інтернет-магазині від Львівської взуттєвої фабрики Мальви можете купити якісне, зручне взуття з натуральних матеріалів для Вашого малюка.

Завітайте до інтернет-магазину Взуття Мальви у Львові та оберіть взуття за своїми вподобаннями.

Ми цінуємо кожного клієнта та робимо процес “купити взуття” легким, доступним та швидким.

Оцініть якість взуття від українського виробника!